uavo, vlos, bvlos, szkolenie na drona, prawo jazdy na drona, dron, uav, dji, phantom, mavic, yuneec, rc,

Zgodnie z rozporządzeniem uprawnienia podstawowe (VLOS/BVLOS) ważne są 5 lat a uprawnienia dodatkowe (INS, kategoria i masa BSP) ważne są 3 lata – po upływie tego czasu niezbędne jest ich przedłużenie. Warto również pamiętać że konwersji do uprawnień “EU” będą podlegały jedynie WAŻNE uprawnienia UAVO.

Przedłużenie/wznowienie uprawnienia UAVO

Przedłużenie uprawnienia następuje w momencie, gdy posiadacz podchodzi do egzaminu przedłużającego jeszcze w okresie ważności danego uprawnienia. Wznowienie uprawnienia z kolei polega na podejściu do egzaminu, ale już po dacie wygaśnięcia danego uprawnienia i wiąże się z większą opłatą oraz koniecznością wydania nowego świadectwa

Przedłużenie uprawnień wykonuje egzaminator po zaliczonym egzaminie praktycznym, podczas którego sprawdzana jest również (ustnie) znajomość obowiązujących przepisów i zasad wykonywania lotów.

Wznowienie uprawnienia również wykonuje egzaminator po zaliczonym egzaminie praktycznym, podczas którego sprawdzana jest również (ustnie) znajomość obowiązujących przepisów i zasad wykonywania lotów.

Wznowienie/przedłużenie: opłata do ULC w 2020 roku – 55 PLN przedłużenie/95 PLN wznowienie, niezbędna jest ważna polisa OC, dla kategorii wagowej >5 kg MTOM konieczne są również badania lotniczo lekarskie. Nową datę ważności egzaminator wpisuje bezpośrednio do ŚK.

Od czasu pierwszego “rozporządzenia UAVO” przepisy zmieniały się dość znacznie i niezbędne jest (do egzaminu i do bezpiecznego wykonywania lotów) znajomość obowiązujących przepisów – tych z Was którzy chcą uzupełnić wiedzę i dokładnie przygotować się do egzaminu zapraszamy na 3 godzinne zajęcia:

  • Obowiązujące prawo i zasady wykonywania lotów VLOS – 3 – 4 h zajęcia, cena 270 PLN
  • Obowiązujące prawo i zasady wykonywania lotów BVLOS – 5 – 6 h zajęcia, cena 380 PLN

Proponowane terminy znajdziecie w kalendarzu a zapisy przez formularz zapisu

W ramach zajęć dokładnie omówimy również zupełnie nowy system zarządzania misjami i zgłaszania lotów czyli PANSA UTM.

Szkolenie można rozbudować o podniesienie kategorii wagowej do 25 kg co w przededniu wejścia w życie regulacji EU oraz konwersji polskich ŚK do uprawnień EU wydaje się być zasadne.

Zajęcia prowadzone są online, bez konieczności dojeżdżania do Ośrodka, do zajęć udostępnianie są niezbędne materiały.

W najbliższym terminie będziemy organizowali przedłużanie/wznawianie uprawnień w naszym Ośrodku.

Wasze uprawnienia możecie przedłużyć u jednego ze współpracujących z nami egzaminatora ULC lub u dowolnego z listy: http://ulc.gov.pl/_download/personel_lotniczy/UAV/lista_egz_06-03-19.pdf